Nyolcadik és kilencedik hét között

 

Kettő védőoltással a kilencedik hétben a fertőzés veszély miatt sincs miért aggódni. A környékünkön mindenki felelős kutyagazdi, oltottak a kutyák, de a cicák is! Ezt az alkalmat megelőzően egyszer már járt az utcán velem. Akkor volt póráz is először rajta. Ez a második alkalom. Itt a nehezítés annyi, hogy számára idegen emberrel van. Niki ölben elvitte a háztól messzebb és hazafelé, felém jönnek. Nem gazdi jelölt, ő az unokahúgom és csak kis kutyázni jött, kihasználva az alkalmat, hogy plusz egy hétig itt van a kölyök. Egy figyelemre méltó mozzanat a séta végén, hogy a csehes beülés tanításának mozdulatait próbálta ki Niki. „Ilyen egyszerűen megcsinálja a kutya, ha jól irányítod! „ 

Szerencsés az a kis kutya, akinek tanulni vágyó, nyitott gazdija lesz, mert esélyt kap egy sor dolgot megtanulni. Szerencsés az a gazdi, aki pont neki való kölyköt választ, mert hamar egymásra hangolódnak a kutyával és kínlódás helyett szórakoztató játéknak élik meg a kötelező dolgokat is. Az évek alatt sok kiképzési technikát sikerült ellesni, megtanulni, majd a gyakorlatban kipróbálni! A fogékony kölyök kort, nem szabad átugrani, de ésszel, mértékkel lehet haladni. Az első lépés, az emberi nyelv tanulása, a szabályok lefektetése. A szocializációra is hangsúlyt kell fektetni. Nyolc hetes Nono, a testvérek új családjuknál aludtak már. 

A kilencedik héten is még nálunk lakott. Folytatódott a szocializáció, tanítás. Ő is megismerkedett a klikker hangjával, hiszen évek óta használom már, mert bevált. Az első lépéseknél, ifjú korban nagy segítség a jutalmazás időzítéséhez. Használata kiképzői alapismeretet, elméleti tudást is igényel. Annak hiányában csak felesleges és nem működő eszköznek tűnik. Hamar a fiók mélyére kerül.
  
   


Nincsenek megjegyzések: